English Japanese German Polish Dutch
 

Witamy na wyspie ELBA!

“A green garden set in a blue sea”

Przybywając na wyspę Elba promem lub samolotem, będziesz miał wrażenie jakbyś był w zielonym ogrodzie mieszczącym się w błękitnym morzu.
Elba jest trzecią co do wielkości wyspą Włoch, po Sycylii i Sardynii. Położona jest w Toskanii zaledwie dwie godziny drogi od Florencji. Na wyspie tej można zobaczyć zadziwiającą różnorodność krajobrazu, a łagodne wzgórza Monte Capanne (1019 m n.p.m.) są pokryte zielonym dywanem roślinności przez cały rok.

Na wzniesieniach, na które można również dotrzeć kolejką, rozciąga się cudowny widok na lasy sosnowe, stare dęby i kasztany oraz eukaliptusy, które znajdują się na całym wybrzeżu wyspy. Wybrzeże, pełne piaszczystych plaż i zatoczek, to również idealne miejsce dla tych, którzy lubią kąpać się w morzu i podziwiać morską faunę i florę. Pogoda na Elbie jest łagodna przez cały rok i dzięki temu latem, nawet kiedy jest bardzo gorąco, nie odczuwa się wysokich temperatur. Elba posiada także bogatą historię, która sięga epoki kamienia. Grecy nazwali wyspę Aethalia, a w późniejszych czasach osiedlili się tu Etruskowie i Rzymianie wykorzystując bogate złoża żelaza i minerałów.

W epoce nowożytnej o wyspę Elba, ze względu na jej strategiczne położenie, rywalizowały wielkie mocarstwa. Dziś znana jest przede wszystkim z tego, że Napoleon Bonaparte przebywał tutaj na wygnaniu w latach 1814 - 1815.
Dla miłośników historii na wyspie Elba znajdują się też muzea, których ciekawe eksponaty przypominają zwiedzającym o bogatej przeszłości tego miejsca.
Schodząc z plaży i spacerując wzdłuż drogi, można rozkoszować się atmosferą, która przenika takie wioski rybackie, jak Marciana Marina i Porto Azzurro, lub wzgórza wsi takich jak Poggio, Marciana i Capoliveri. Mając kontakt z ich życzliwymi mieszkańcami, można poznać wiele interesujących tradycji lokalnych.


Centro Fiorenza - Włoski kursy języka i kultury - P.IVA: IT03304380482
Via S. Spirito, 14 - 50125 - Firenze - Italy - Tel. +39.055.2398274 - Fax +39.055.287148
Skype Me™!
: Powered by Binergy