English Japanese German Polish Dutch
 

Witamy na Wyspie ELBA

MARCIANA MARINA – miejscowość

Marciana Marina, uchodząca za najbardziej ekskluzywne miejsce na wyspie Elba, jest wioską rybacką, gdzie ciągle można jeszcze poczuć atmosferę przeszłości.
Spacerując uroczą nadmorską promenadą można podziwiać zapierające dech w piersiach zachody słońca, które powoli "zatapia się" w tafli wody. Niesamowite wrażenie robi również widok Wieży Saracen (datowanej na XII wiek).
Kolorowe uliczki są idealnym miejscem dla odwiedzających Elbę turystów. Znajdują się tutaj liczne galerie sztuki i rzemiosła, restauracje i bary. W Marciana Marina znajdziesz również banki, pocztę, bankomaty, supermarkety, kina pod gołym niebem oraz lokalny targ organizowany w ciągu tygodnia.


Marciana Marina ma też wiele do zaoferowania miłośnikom kultury, jak chociażby słynny festiwal jazzowy Elba Jazz Festiwal, który odbywa się tutaj w lipcu, ale także wiele innych wydarzeń ze świata muzyki i teatru, oraz imprez sportowych jak na przykład maraton, czy regaty, organizowane w okresie letnim.
W miejscowości znajdują się piaszczyste i żwirowe plaże z przejrzystą wodą, co sprawia, że miejsce to jest doskonałe dla tych którzy lubią nurkować i żeglować. Marciana Marina jest też doskonale zlokalizowana, bliziutko tej miejscowości znajduje się Marciana Alta i Poggio, które są z kolei miejscem docelowym dla pasjonatów trekkingu czy jazdy rowerowej. Kolejne miasteczko w pobliżu Marciana Marina, które warto zobaczyć (jedynie 5 kilometrów dalej) to Procchio, które słynie z pięknych piaszczystych plaż.

Centro Fiorenza - Włoski kursy języka i kultury - P.IVA: IT03304380482
Via S. Spirito, 14 - 50125 - Firenze - Italy - Tel. +39.055.2398274 - Fax +39.055.287148
Skype Me™!
: Powered by Binergy