English Japanese German Polish Dutch
 

Jak do nas dotrzeć


Pociągiem: z Florencji aż do portu Piombino można przyjechać pociągiem "Freccia dell'Elba". Można także wysiąść na stacji Campiglia Marittima, która znajduje się na głównej linii: Genua-Pisa-Rzym, a stamtąd to już tylko 20 minut jazdy pociągiem regionalnym do portu Piombino.
Samochodem: autostrada Mediolan-Parma-La Spezia-Livorno-Rzym lub Genua-La Spezia-Livorno-Rzym lub Mediolan-Bolonia-Florencja-Livorno-Rzym, zjazd Rosignano. Następnie, również jadąc autostradą, w kierunku Grosseto aż do zjazdu Piombino-Isola d'Elba dojedziesz do portu z którego odpływają promy na wyspę.
Autobusem: Jest to wygodny i niedrogi sposób na dotarcie na wyspę Elbę. Autobusem/autokarem można dojechać bezpośrednio z różnych miast większości krajów europejskich – w sprawie szczegółów najlepiej skontaktować się z lokalnym biurem podróży.
Samolotem: można wybrać jedno z bezpośrednich połączeń lotniczych z różnych miast Europy takich jak np. Monachium, Friedrichshafen, Bern, Zurich, Rzym, Florencja, Mediolan Malpensa i Mediolan-Bergamo. Na wyspie Elba lotnisko znajduje się w Marina di Campo (loc. La Pila). Aby uzyskać więcej informacji prosimy o sprawdzenie stron internetowych wybranych linii lotniczych, takich jak na przykład: www.intersky.biz, www.skywork-airlines.ch and www.elbafly.it
Promem: prom kursuje między Piombino i Portoferraio wiele razy dziennie, a rejs trwa około godziny. Z portu do miejscowości Marciana Marina można dostać się autobusem bądź taksówką. Tym, którzy chcą poruszać się po wyspie samodzielnie, polecamy wynajem samochodu lub motocyklu. Jeżeli planujesz przyjazd na wyspę Elba własnym samochodem, dobrze jest zarezerwować przejazd promem z wyprzedzeniem. Jeśli zgłosicie się do nas z prośbą o rezerwację promu odpowiednio wcześnie, nasza szkoła zrobi to za was. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji dla pasażerów bez pojazdów.

Centro Fiorenza - Włoski kursy języka i kultury - P.IVA: IT03304380482
Via S. Spirito, 14 - 50125 - Firenze - Italy - Tel. +39.055.2398274 - Fax +39.055.287148
Skype Me™!
: Powered by Binergy